Esimese kvartali puiduturul valitses stabiilsus - Metsaühistu
Metsaühistud on loodud metsaomanike poolt selleks, et aitada sul leida vastuseid. Toetame erametsade paremat majandamist – meie töötajad hoiavad sinu metsal silma peal, teavitavad sind toetuste taotlemise võimalustest, aitavad metsatöid korraldada ja tegelevad kogu vajaliku paberimajandusega. Me tunneme seadusi ja järgime neid.
metsaühistu, keskühistu, erametsaomanik, metsamaa
18197
post-template-default,single,single-post,postid-18197,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

02 apr. Esimese kvartali puiduturul valitses stabiilsus

Puiduturul suuri hinnamuutusi aasta esimeses kvartalis toimunud ei ole, kirjutab metsandusspetsialist Heiki Hepner oma puiduturu hinnaülevaates. Palgihinnad eriti muutunud pole, paberipuu ja küttepuidu hinnad on pisut kasvanud. Kuidas aga käitub puiduturg koroonaviiruse  pandeemia ja majanduslanguse olukorras, selgub  paari järgneva kuuga.

Okaspuupalkide hinnad aasta esimese kolme kuuga eriti muutunud pole, lehtpuupalkide hinnad on aga veidi tõusnud. Kasepakk on kallinenud 6,6%, kasepalk 7,6% ja haavapalk 1,7%. Lepapalgi hind on jäänud samaks.

Paberipuiduturul hinnad tõusevad, männi- ja kuusepuidu hind on aasta algusega võrreldes kasvanud 3,9%, kasepuidul 2,8% ja haavapuidul 2,3%.

Küttepuidu keskmine hind märtsis kasvas kriipsukese (0,2%) ning oli 27,70 eurot tihumeetri kohta. Kolme kuuga on küttepuidu hind tuntavalt langenud (7,1%) ja aastaga veel rohkem (13,1%).

Loe täispikka puiduturu ülevaadet

Puiduhinnad. Metsaühistu