Metsaomanikud saavad taotleda metsamaa NATURA alade toetust
Metsaühistud on loodud metsaomanike poolt selleks, et aitada sul leida vastuseid. Toetame erametsade paremat majandamist – meie töötajad hoiavad sinu metsal silma peal, teavitavad sind toetuste taotlemise võimalustest, aitavad metsatöid korraldada ja tegelevad kogu vajaliku paberimajandusega. Me tunneme seadusi ja järgime neid.
metsaühistu, keskühistu, erametsaomanik, metsamaa
17154
single,single-post,postid-17154,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

01 Apr Metsaomanikud saavad taotleda metsamaa NATURA alade toetust

4.-22- aprillini saavad metsaomanikud taotleda looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jääva tulu kompensatsiooni. Toatust makstakse Natura 2000 alal asuva ja ka sealt väljaspool oleva sihtkaitsevööndi eest, samuti projekteeritaval alal. Ala peab olema kantud ka toetusõiguslike metsaalade alade kaardile.

Toetuse taotlemisel aitavad metsaomanikke Metsaühistud, vaata ka vastuvõtuaegu. Taotlusi saab ise esitada e-PRIA portaalis.

Toetuse määr on Natura 2000 alal ja väljaspool võrgustikku asuvas sihtkaitsevööndis 110 eurot hektari kohta aastas. Natura 2000 alal piiranguvööndis, hoiualal ja projekteeritaval alal on toetuse määr 60 eurot hektari kohta aastas. Seda võidakse vähendada, kui eelarvest ei jätku kõikide nõuetele vastavate taotluste rahuldamiseks.

2018. aastal oli toetuse eelarve 4,32 miljonit eurot. Erametsakeskus teeb toetuse otsused hiljemalt 30. aprilliks 2019 PRIA maksab toetuse välja hiljemalt 30. juuniks 2019. Füüsilistele isikutele makstavast toetusest peetakse kinni tulumaks.

Natura 2000 toetus Metsaühistu

 

Natura 2000 toetuse taotlemise nõustamine metsaühistutes

 

Põhja-Eesti Metsaühistu

Asukoht:
Pärnu mnt 142, III korrus tuba 12305, pääs liftiga (Tondi Ärikeskuse maja)

Vastuvõtuajad:
5. aprill kell 9:00-15:00
12. aprill kell 12:00-16:00

Kontakt:
Veljo Kütt telefon 5048 876
Palume eelnevalt registreeruda

 

Virumaa Metsaühistu

Asukoht:
Rakvere tn 27, Jõhvi

Vastuvõtuajad:
5. ja 12. aprill kell 9:00-13:00
Kontakt: Erki Vinni telefon 5144 514, e-post erki.vinni@metsauhistu.ee

9. ja 16. aprill kell 9:00-13:00
Kontakt: Raldo Lorits telefon 52201837, e-post raldo.lorits@metsauhistu.ee

 

Läänemaa Metsaühistu

Nii Haapsalus kui Penijõel toimub kõige pealt kell 10:00-10:45 rühmanõustamine, räägitakse Natura metsatoetuse taotlemise tingimustest ja taotluse esitamisest e-PRIA portaalis.

Asukoht I:
Keskkonnaameti maja I korruse saal (Kiltsi tee 10, Haapsalu)

Vastuvõtuaeg:
16. aprill kell kell 10:00-16:00

Asukoht II:
Penijõe, Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse saal

Vastuvõtuaeg: 18. aprill

Kontakt:
Arvo Aljaste telefon 5348 3252, e-post arvo.aljaste@metsauhistu.ee

 

Põlvamaa Metsaühistu

Asukoht:
Kase 2, Põlva

Vastuvõtuajad:
4, 9, 16, 17 ja 22. aprill kell 8:30-15:00
5, 8, 11, 15 ja 18. aprill kell 8:30-12:00

Kontakt:
7992 515, e-post polvamaa@metsauhistu.ee

 

Vooremaa Metsaühistu

Asukoht:
Aleksandri 8, Tartu

Vastuvõtuajad:
8, 15 ja 22. aprill kell 9:00-13:00
Kontakt: Leonhard Niklus telefon 5293 237, e-post leonhard.niklus@metsauhistu.ee

10. ja 17. aprill kell 10:00-15:00
Kontakt: Andres Kangur telefon 5170 964, e-post andres.kangur@metsauhistu.ee

 

Valgamaa Metsaühistu

Asukoht:
Kesk 12, Valga (II korrus)

Vastuvõtuajad:
11, 15 ja 22. aprill kell 9:00-16:00

Kontaktid:
Helju Leosk telefon 5624 7325
Atso Adson telefon 56493 197

 

Võrumaa Metsaühistu

Asukoht:
Võru linn, Pikk 4, II korrus

Vastuvõtuajad:
8-11, 15-18 ja 22. aprill kell 9:00-16:00

Kontaktid:
Aarne Volkov telefon 5299 841, e-post aarne.volkov@metsauhistu.ee
Aavo Saks telefon 5185 587, e-post aavo.saks@metsauhistu.ee

 

Rakvere Metsaühistu

Asukoht:
Kunderi 6, Rakvere

Vastuvõtuajad:
4.-22. aprill kell 9:00-13:00

Kontaktid:
Meelis Matkamäe tel 5054 383
Kalev Jaanson telefon 5226 485