Metsaühistu® kaubamärgiga liitus Võrumaa Metsaühistu - Metsaühistu
Metsaühistud on loodud metsaomanike poolt selleks, et aitada sul leida vastuseid. Toetame erametsade paremat majandamist – meie töötajad hoiavad sinu metsal silma peal, teavitavad sind toetuste taotlemise võimalustest, aitavad metsatöid korraldada ja tegelevad kogu vajaliku paberimajandusega. Me tunneme seadusi ja järgime neid.
metsaühistu, keskühistu, erametsaomanik, metsamaa
15435
post-template-default,single,single-post,postid-15435,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

05 sept. Metsaühistu® kaubamärgiga liitus Võrumaa Metsaühistu

3. septembril, täpselt aasta peale Metsaühistu® kaubamärgi esmaesitlust metsaühistutele, kinnitas Keskühistu Eramets juhatus Võrumaa Metsaühistu liitumise ühise kaubamärgiga.

Metsaühistu® kaubamärgi projektijuht Priit Põllumäe sõnas, et Võrumaa Metsaühistu on kaheksas ühise kaubamärgiga liituv metsaühistu. „Kõige olulisem kriteerium kaubamärgiga liitumisel on ühistu vastavus kvaliteedistandardile. Võrumaa Metsaühistu puhul ei tekkinud ühelgi hindajal kahtlustki ühistu vastavuses standardile. Tegu on Eesti ühe edukama ühistuga,“ kinnitas Põllumäe.

Võrumaa Metsaühistu tegevjuht Erki Sok lisas, et kakskümmend aastat tegutsenud ühistu on aja jooksul kasvanud ja arenenud. „Kui kümme aastat tagasi oli meil liikmeid 65, siis praeguse seisuga on meil juba üle seitsmesaja liikme. Pidevalt oleme arendanud ka pakutavaid teenuseid, välja oleme jõudnud nii-öelda “täisteenuseni” – korraldame kõike, metsa istutamisest palgi müügini,” rääkis Sok.

Metsaühistu® kaubamärgi projektijuht Priit Põllumäe lisas, et ühisest kaubamärgist tõuseb kasu nii ühistutele kui metsaomanikele. “Ühe kaubamärgi kasutamine suurendab ühistute märgatavust ühiskonnas, lihtsamaks muutub ka ühistute ühine tutvustamine ja reklaamimine metsaomanikele. Metsaomanikud omakorda saavad olla kindlad, et Metsaühistu® kaubamärki kasutavad ühistud pakuvad neile kõiki vajalikke teenuseid ning tagatud on teenuste kindel kvaliteet. Eeldame, et brändi kasutusele võtmisel kasvab usaldus ühistute vastu ning tõuseb ka ühistegevusega liitunud erametsaomanike arv,” rääkis Põllumäe.

Tegutsevatest metsaühistutest on Võrumaa Metsaühistu üks vanimaid, ühistu asutati 1996. aasta jaanuaris. Võrumaa Metsaühistusse kuulub 717 metsaomanikku metsamaa pindalaga üle 17 tuhande hektari.

Metsaühistu® kaubamärk ühendab kaheksat metsaühistut (Läänemaa Metsaühistu, Põhja-Eesti Metsaühistu, Virumaa Metsaühistu, Vooremaa Metsaühistu, Valgamaa Metsaühistu, Võrumaa Metsaühistu, Põlvamaa Metsaühistu ja Rakvere Metsaühistu), kuhu kuulub ligikaudu 41% Eesti metsaühistute liikmetest (SA Erametsakeskus andmetel 4108 metsaomanikku 10106-st) ning mis ühendavad 31% ühistegevusega liitunud metsaomanike metsamaadest.