Pesakastid metsalindudele - Metsaühistu
Metsaühistud on loodud metsaomanike poolt selleks, et aitada sul leida vastuseid. Toetame erametsade paremat majandamist – meie töötajad hoiavad sinu metsal silma peal, teavitavad sind toetuste taotlemise võimalustest, aitavad metsatöid korraldada ja tegelevad kogu vajaliku paberimajandusega. Me tunneme seadusi ja järgime neid.
metsaühistu, keskühistu, erametsaomanik, metsamaa
16306
post-template-default,single,single-post,postid-16306,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

29 märts Pesakastid metsalindudele

Sel kevadel jõuavad meie metsadesse sajad ja sajad pesakastid metsalindudele. Õpilaste valmistatud pesakastidele aitavad kohta leida ja neid üles panna mitmed Metsaühistud.

Läänemaa Metsaühistu korraldas esimese pesakastide paigaldamise metsapäeva juba veebruarikuu algul. „Haapsalu Põhikooli õpilastele oleme varemgi metsapäevi korraldanud,“ rääkis Mikk Link Läänemaa Metsaühistust. „Ideega teha metsalindudele pesakaste tuli kool kohe kaasa. Pesakastid valmisid mitmes järgus ja ka üles sai neid pandud erinevatel aegadel. Kokku meisterdasid selle kooli lapsed veerandtuhat pesakasti.“

pesakastid lindudele Metsaühistu Tublid pesakastimeisterdajad Läänemaa Põhikoolist.

Ligi sadakond pesakasti pandi üles Läänemaa Metsaühistu voliniku ja asutajaliikme Jaan Sünti metsa. Kauaaegne metsa- ja jahimees, kes muideks majandab oma metsa püsimetsana, selgitas lastele pesakastide vajalikkust. Nii palus ta lastel hinnata, mitu värvulist jõuab üks kanakull ära süüa ühe tunniga. Laste hinnang – kümme – oli tegelikkusest küll kaks korda suurem, kuid muljetavaldav kogus on ka viis linnukest tunnis. Lisaks on veel terve hulk teisi kiskjalisi, kes hea meelega väikeste lindudega maiustaks. Et kanakullid värvulisi kätte ei saaks, on abiks pesakastid, kuhu suuremad kiskjad sisse ei pääse.
Metsalindudest on usinamad tehismajade kasutajad eelkõige erinevad tihaseliigid (välja arvatud sabatihane, kes ehitab ise endale kinnise, ühe lennuavaga pesa), lepalinnud, väänkaelad ja paljud teised väikelinnud. Pesakastide asukohad valitakse nii, et kindlasti saaksid need üleval püsida veel aastaid. Pesakastid riputatakse metsades puuokste külge naelu kasutamata.

pesakastid lindudele MetsaühistuPesakastid on üleval

Eesti Erametsaliidu algatatud pesakastiprojektis osalevad ka Virumaa ja Valgamaa Metsaühistud.