Põlvamaa Metsaühistu toetab metsandusharidust - Metsaühistu
Metsaühistud on loodud metsaomanike poolt selleks, et aitada sul leida vastuseid. Toetame erametsade paremat majandamist – meie töötajad hoiavad sinu metsal silma peal, teavitavad sind toetuste taotlemise võimalustest, aitavad metsatöid korraldada ja tegelevad kogu vajaliku paberimajandusega. Me tunneme seadusi ja järgime neid.
metsaühistu, keskühistu, erametsaomanik, metsamaa
15454
post-template-default,single,single-post,postid-15454,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

13 sept. Põlvamaa Metsaühistu toetab metsandusharidust

12. septembril algas Luua Metsanduskoolis kandideerimine nimelistele stipendiumitele. Üks vanemaid stipendiume on Põlvamaa Metsaühistu stipendium, mis antakse metsandust õppivale Põlvamaa noorele.

Põlvamaa Metsaühistu on Luua Metsanduskooli koostööpartner olnud juba aastaid. Stipendium asutati 2010. aastal, selle suuruseks on 1300 eurot. Stipendiumit saab taotleda metsandust õppiv Põlvamaal elav noor, kes on hea õppeedukusega ning ühiskondlikult aktiivne. Eelmisel aastal sai Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi Räpina vallast pärit Piret Jüriöö, kes õpib Luua Metsanduskoolis metsuriks.

„Põlvamaa on meile igal aastal andnud häid õpilasi,“ kinnitas Luua metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu. Ta lisas, et ka sel aastal on õpilaste seas mitmeid Põlvamaalt pärit noori, kel on potentsiaali stipendiumile kandideerida.

Põlvamaa Metsaühistu juhatuse liige Tarmo Lees selgitas, et stipendium asutati metsandusliku kutsehariduse populariseerimiseks ja Põlvamaalt pärit õppurite toetamiseks. Stipendium saaja peab lisaks Põlvamaa päritolule olema ka hea õppedukusega ning ühiskondlikult aktiivne.

Varasemalt on Põlvamaa metsaomanike stipendiumi saanud viis Luua Metsanduskooli õpilast:

2015/16 – Piret Jüriöö
2014/15 – Taavi Ojala
2013/14 – Andi Jaaska
2012/13 – Andi Jaaska
2011/12 – Kuldar Ilm
2010/11 – Kaivo Kaljuvee