Puiduturul tegi hinnarekordi küttepuit - Metsaühistu
Metsaühistud on loodud metsaomanike poolt selleks, et aitada sul leida vastuseid. Toetame erametsade paremat majandamist – meie töötajad hoiavad sinu metsal silma peal, teavitavad sind toetuste taotlemise võimalustest, aitavad metsatöid korraldada ja tegelevad kogu vajaliku paberimajandusega. Me tunneme seadusi ja järgime neid.
metsaühistu, keskühistu, erametsaomanik, metsamaa
16857
post-template-default,single,single-post,postid-16857,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

12 Nov Puiduturul tegi hinnarekordi küttepuit

Tänavune oktoober on nii ilma kui ka puiduturu poolest kuldne, ka puidu hinnad on suurepärased, kirjutab metsandusspetsialist Heiki Hepner puiduturu hinnaülevaates.

OKASPUUPALKIDEL REKORDHIND

Uue rekordi on teinud okaspuupalkide keskmine hind – nii männi- kui kuusepalkide hind on tõusnud üle 80 € tihumeetri eest. Aastataguste hindadega võrreldes saab metsaomanik nüüd männipalgi tihumeetrist enam kui 10 € ja kuusepalgi tihumeetrist 8 €.

Puiduturu hinnad oktoober 2018 - Metsaühistu

 

OKASPUUPABER ÜLETAS 65 € PIIRI

Väga head seisud valitsevad ka paberipuu turul, kus valitseb suur nõudlus kolme sortimendi järele neljast. Esile tuleb tõsta ka okaspaberipuu hinda, mis ületas oktoobrikuus 65 € piiri. Kasepuidu tihumeetri hind on võrreldes okaspuuga ligi 9 € odavam. Ainsana odavnes oktoobris haavapuit.

KÜTTEPUU HINNAD JÄTKAVAD TÕUSU

Küttepuidu hind on koos kütteperioodi algusega taas veidi kasvanud ja jõudnud 32 € tihumeetri eest. Kaks aastat tagasi maksti sellist hinda paberipuu tihumeetrist.

Head puiduhinnad on teinud tasuvaks ka need hooldusraied, mis varem tähendasid metsaomanikule selget kahjumit.

 

Loe Heiki Hepneri puiduturu täispikka ülevaadet.