Puiduturul on viimase kümnendi parim situatsioon - Metsaühistu
Metsaühistud on loodud metsaomanike poolt selleks, et aitada sul leida vastuseid. Toetame erametsade paremat majandamist – meie töötajad hoiavad sinu metsal silma peal, teavitavad sind toetuste taotlemise võimalustest, aitavad metsatöid korraldada ja tegelevad kogu vajaliku paberimajandusega. Me tunneme seadusi ja järgime neid.
metsaühistu, keskühistu, erametsaomanik, metsamaa
16644
post-template-default,single,single-post,postid-16644,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

09 aug. Puiduturul on viimase kümnendi parim situatsioon

Kuigi suvel raiemahud vähenevad, püsivad puiduturul aga jätkuvalt väga head hinnad ning seda vaatamata osade sortimentide hindade väikesele langusele, kirjutab metsandusspetsialist Heiki Hepner oma puiduturu hinnaülevaates.

Kerge langus männi- ja kuusepalgi hindades

Hinnalangus on tabanud männi- ja kuusepalki, kuid mõlema sortimendi puhul jääb langus alla ühe protsendi. Samas on aastaguse ajaga võrreldes palgi hinnad tõusnud 22-12%. Juunikuu seisuga oli keskmine hind männipalgil 80 eurot tihumeeter, männipeenpalgil ligi 77, kuusepalgil pea 80 tm ja kuusepeenpalgil 77 eurot tihumeeter.

Lehtpuu sortimentide hinnad aastaga tõusnud kuni 27%

Lehtpuu jämesortimentidest on juuni lõpuks veidi odavnenud kasepakk ja lepapalk, haavapalgi hind pole muutunud ning kasepalk on veidi kallinenud. Aastataguse ajaga võrreldes on aga hinnad tõusnud 27-20%, juuni lõpu seisuga oli keskmine hind kasepakul 116, kasepalgil 74, haavapalgil 43 ja lepapalgil pea 40 eurot tihumeeter.

Puiduhinnad 2018 2 kvartal Metsaühistu
Praeguste hindadega tasub müüa ka väikest kogust.

Küttepuiduturul kasv jätkub

Küttepuiduturul on jätkunud mõõdukas kuid pidev hinnakasv ja nii juba läinud aasta algusest peale. Veebruaris ületas hind 30 euro piiri, mais 31 euro piiri ja jõudis poolaastaks tasemele 31,39 eurot. See on taas uus hinnarekord. Aastaga on hind kasvanud 41,5% ja pooleteise aastaga (2017. a algusest) 54%.

Kokkuvõtteks tõdeb hinnaülevaate koostaja, et kuigi hinnad on head, ei maksa ka oodata lõputut hinnatõusu. Hetkel oleme metsaomaniku jaoks viimase kümnendi parimas turusituatsioonis ja tark oleks seda kasutada.

Loe täismahus hinnaülevaadet
Allikas: Heiki Hepner, Tark Mets OÜ