Vooremaa Metsaühistu tõi lapsed metsa - Metsaühistu
Metsaühistud on loodud metsaomanike poolt selleks, et aitada sul leida vastuseid. Toetame erametsade paremat majandamist – meie töötajad hoiavad sinu metsal silma peal, teavitavad sind toetuste taotlemise võimalustest, aitavad metsatöid korraldada ja tegelevad kogu vajaliku paberimajandusega. Me tunneme seadusi ja järgime neid.
metsaühistu, keskühistu, erametsaomanik, metsamaa
15956
post-template-default,single,single-post,postid-15956,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

23 mai Vooremaa Metsaühistu tõi lapsed metsa

Läinud reedel käisid Tartu Karlova Kooli kolmanda B klassi lapsed metsa istutamas. Talgupäeva korraldas Vooremaa Metsaühistu.

Vooremaa Metsaühistu juhatuse liige Harry Pütsepp sõnas, et üheskoos pandi mulda mitusada kuusetaime. „Hea oli ka lastele kohe näidata, et neljakümne aasta pärast kasvab töö tulemusena samasugune mets, nagu on langi kõrval kasvamas. Paljude laste jaoks oli see esimene kord metsas puid istutada. Samas rääkisid istutamise ajal nii mõnedki lapsed, et on ka varem istutanud – kes õunapuid, kes marjapõõsaid,“ lisas Pütsepp.

Istutuspaigas tutvusid lapsed kõigepealt raiesmikuga, seejärel jagati aga õpetussõnu – Harry Pütsepp tutvustas lastele kuuskede istutamise teooriat ja praktikat. Edasi jagunesid lapsed paaridesse ning järgnes poolteist tundi tööd. Raiesmik täitus pisikeste kuuskedega kiiresti.

Tööpäeva lõpetas kerge kehakinnitus. Lapsed lubasid kindlasti tulla tagasi üheksanda klassi kevadel, et vaadata, kui pikaks kuused kuue aastaga kasvavad.